Haber Tadı
Haber Tadı

Bim müşteri hizmetleri memnuniyeti ile iddialı

Bu Haber 02 Şubat 2017 - 0:58 'de eklendi ve 6297 kez görüntülendi.

Bim Marketler Zinciri’nin 37 yıllık bir tecrübeye sahip olduğunu belirten Murat Tur, Bim müşteri hizmetleri memnuniyeti ile iddialı : “Bugün 6 ilde 153 mağaza ve 4668 personelle hizmet veriyoruz. Yüzde 100 yerli sermaye yapısına sahibiz ve işimize sevdalıyız. Ülkemize ve ülke ekonomisine güvenerek yatırımlarımızı yapıyoruz” diye konuştu.

Ekonomik krizlerde kurumların yatırım yapmaktan çekilip, var olanı sürdürme çabası ve gayreti içinde olduğuna işaret eden Murat Tur, “Biz ilk günden bu yana bu tür dönemlerde daha fazla yatırım, daha fazla risk ve daha çok başarı azmiyle yola çıktık. Kriz dönemlerinde kurulduğumuzdan bu güne bir personel çıkışı ve küçülme yok. Tam tersine bu dönemde sektöre güven, güven oluşturacak açıklama ve yaklaşımlar, yatırımlar yaparak ülke ekonomisi için sektörün gelişimine katkı sağlıyoruz. Odağımız perakende, işimizi doğru yapıyoruz, rekabetçiyiz. Bu süreçte onlarca zincirle görüştük. Ortaş fırsatı doğunca daha çok heyecanlandık. Daha çok istedik. Ortaş’yı yönetimimizle ekip arkadaşlarımızla değerlendirmeye karar verdik. 5 yıl içinde Bursa’nın Türkiye’nin 2.büyük ili olma ihtimali, stratejik konumu, büyüyen sanayisi, zengin tarih ve kültürü, dinamik nüfusu ve ülkemizin gözbebeği olması sebebiyle Bursa’da Ortaş’yı analiz ettik. -Ortaş pazarın yüzde 39’unu yönetiyor. Stratejik lokasyonları var. Tecrübeli personeli. Yüksek müşteri aidiyeti bulunuyor” diye konuştu. İletişim için Bim müşteri hizmetleri

Bim müşteri hizmetleri iletişim Bim market şikayet çağrı merkezi numarası

“Ortaş’nın beyin ölümü gerçekleşmişti”

Görüşmelerin Ağustos ayında başladığını hatırlatan Murat Tur, “Bu süreçte Ortaş’nın beyin ölümü gerçekleşmişti. Beyin ölümü gerçekleşen bir şirketi ayağa kaldırmanın hem mutluluğu, hem heyecan, hem sorumluluğunu taşıyoruz. Beyin ölümü gerçekleşen birşirket derken bir yerlere mesaj göndermedim. Eğer bu sürece girmeseydik 2 bin kişi işsiz kalacak, 600 tedarikçi iyi rakamlarda alacaklarını alamaz, 70 mülk sahibi kirasını alamamıştı. Geriye yönelik kimsenin Ortaş’da takılı kalmış geri dönmüş bir tane çeki yoktur. O süreci ekonomiye katkı sağladık. Bu konuda gururluyuz” şeklinde konuştu. Bim şikayet

“Türkiye’nin 2.büyük perakendecisiyiz”

2016 yılında 38 milyon müşteriye ulaştıklarını, Ortaş’nın satın alınmasıyla bunun 2017 yılında 64 milyon olarak hedeflendiğini kaydeden Murat Tur, “Bu satın alma ile birlikte Türkiye’nin 8.gıda perakendecisi oluyoruz. Fortune sıralamasında ilk 100 hedefimiz. Marmara ve Ege bölgesinde ticaretin olduğu her lokasyonda olmayı hedefliyoruz. Alışverişte Bim sözü veriyoruz. Güven en önemli değerimizdir. Bursa’ya da alışverişte Bim sözü vererek yola çıkıyoruz. Lezzette Bim sözü veriyoruz. En lezzetli en doğru ürünü en taze şekilde müşterimize ulaştırıyoruz. Kaliteli ürün sözü veriyoruz. Fiyatta Bim sözü veriyoruz. Biz her zaman en doğru fiyatla müşterimizin karşısındayız. Tazelikte Bim sözü veriyoruz. Bimsal Tarım, Antalya’da direkt üreticiden alıyor, bugün dalından koparılan ürünü yarın tezgahlarımızda bulabiliyorsunuz. Tüketicinin lehine olan perakende anlayışı Bursa’da zamanla değişecek. Biz Bursa’nın perakendesini müşterinin lehine değiştirecek çalışmalar yapacağız. Ana felsefemiz ülkemiz ve sektörümüzün gelişmesidir. Şirket olarak kısa vadeli değil uzun vadeli herkesin faydasına olan metot, yol ve politikaları uyguladık. Bu ülkede bir tane gıda perakendecisi kalacaksa o da biz olacağız. Bim markası olacak. Hedefimiz perakende sektöründe ülkede ilk 5 içinde yer almaktır. Biz dışardan gelmiyoruz. Biz gittiğimiz yerde bölgenin yereli olmayı iyi biliyoruz. Bunun üzerinde çok durduk” şeklinde konuştu.

Murat Tur, Ortaş’nın yeni dönemde vergiyi nereye ödeyeceğiyle ilgili bir soruya Bim Marketler Zinciri’nin merkezinin İstanbul olduğunu ifade etti. Tur, Bursa’da birkaç mağazada yer değişikliği yaparak yollarına devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

GÜNCEL HABERLERİ
HABERTADI